Muzeum Neonów w Warszawie | NEON MUZEUM

Odwiedziliśmy klimatyczne Muzeum Neonów w Warszawie. Nie mogło nas zabraknąć tam, gdzie jest tak dużo świateł. Z pewnością jest to miejsce instafriendly. Do muzeum wybraliśmy się na początku 2019 roku. 

Czym jest to muzeum?

Neon Muzeum jest prywatną galerią-muzeum znajdującą się w Warszawie. Jest pierwszym w Polsce muzeum neonów. Miejsce nie jest bardzo duże, jednak znajduje się tu sporo eksponatów. Jest usytuowany jakby w hali magazynowej, co jedynie nadaje charakteru temu miejscu. Właściciele włożyli sporo pracy, by zachować stare, kultowe reklamy neonowe. Jak można przeczytać na stronie muzeum “Celem Muzeum Neonów jest dokumentacja oraz ochrona powojennych reklam świetlnych – neonów”. Widać, że jest zadbane, włożone tu zostało sporo serca.

Ciekawostka ze świata: czytelnicy brytyjskiego dziennika “The Guardian” uznali Muzeum Neonów za jedno z 12 najciekawszych miejskich muzeów w Europie.

nasze wrażenia

Spędziliśmy tam ponad godzinę i nie zmarnowaliśmy ani chwili. Chłonęliśmy całość wystawy, jak tylko się dało, by zachować w pamięci, jak najwięcej. Można przenieść się do innego świata, w którym są tylko kolorowe neony, otaczające nas z każdej strony. Do dzisiaj zachwycają nas zdjęcia, które wtedy zrobiliśmy. Należy pamiętać, że w muzeum można wykonywać zdjęcia jedynie telefonem.

Warto przynajmniej raz odwiedzić to miejsce. Jest wyjątkowe. Wiem, że to nie jest ostatni raz kiedy wybraliśmy się do tego muzeum. Z pewnością następnym razem zabierzemy nasza córkę, która też uwielbia wszelkie światła.

Ceny biletów są bardzo tanie, za 2 normalne bilety zapłacimy 16 zł. Muzeum jest otwarte 7 dni w tygodniu.

Neon Muzeum znajduje się przy ulicy Mińskiej 25, na terenie Soho Factory na warszawskiej Pradze-Południe. Dojazd jest bardzo prosty, a na miejscu znajduje się spory parking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *